הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית

ישראלים רבים מעוניינים ליצור הכנסה פסיבית בנוסף להכנסות החודשיות הקבועות שלהם. עבור רבים ההכנסות בתקופות שונות של חייהם כמו בתקופת הפנסיה אינן כה גבוהות ולנוכח ההוצאות הגבוהות קיים צורך שסך ההכנסות החודשי יהיה גבוה יותר.

הכנסה פסיבית מהשכרת נכסים

הכנסה פסיבית היא הכנסה קבועה שהאדם מקבל מדי חודש עבור השכרת נכס פרטי. אם אדם רוכש נכס כמו דירה, הוא משכיר אותה באמצעות חוזה שנתי ומקבל מדי חודש סכום כספי שנקבע מראש. במקרים רבים קיים בהסכם סעיף על העלאת גובה שכר הדירה לאחר שנה או פרק זמן אחר שנקבע בין הצדדים וכך ההכנסה הפסיבית גדלה במועד זה.

צורת התנהלות דומה קיימת אם אדם רכש משרד או חנות והוא משכיר את הנכס לגורמים המתאימים.

עם זאת, קיימות לעיתים בעיות טכניות המצריכות פעולות תחזוקה על חשבון בעל הבית כמו בעיות אינסטלציה שונות במבנה. בנוסף לכך קיימות לעיתים בעיות באופן ההתנהלות השוטפת, אם שוכרים עוזבים עד שמוצאים שוכרים חדשים, או בעיות מול שוכרים שאינם משלמים.

אך באופן כללי, אם מדובר בגורמים חיוביים אשר משלמים באופן שוטף וללא בעיות, ההכנסה הפסיבית יוצרת העלאה משמעותית של סך ההכנסות החודשיות דבר שמסייע מאד לבעלי הנכס.

השכרת יחידות נופש ובתי נופש

כדי ליצור הכנסה פסיבית, רכשו ישראלים רבים בתי נופש כמו צימרים במיקומים שונים ברחבי הארץ. המטרה שלהם היא להשכיר את הצימרים במרב ימי השנה ובמיוחד בסופי השבוע כדי ליצור הכנסה זו. כאשר באים להשכיר יחידת נופש חשוב להקפיד על חוויית האורח ולאבזר את היחידה במוצרי ים המלח מפנקים.

אחרים רכשו זכות לשימוש ביחידות נופש ספציפיות לשבועות מסוימים באחד מבתי המלון באילת, ים המלח או במקומות אחרים. אם הם לא מעוניינים או לא יכולים לנסוע ליחידות הללו בזמנים שנקבעו לכך מראש, הם משכירים זכות זו לאנשים אחרים וכך יוצרים לעצמם הכנסה פאסיבית פעם בשנה או כמה פעמים בשנה על פי מספר יחידות הנופש הנמצאות ברשותם.

הכנסה פסיבית מהשכרת נכסים בחו"ל

ישראלים אשר רכשו דירות בחו"ל, חתמו על הסכמים עם חברות הניהול השונות בדבר קבלת תשלומים חודשיים או שנתיים בגין דמי השכירות. הם מקבלים תשלום עבור 11 חודשים בשנה ושכר הדירה של חודש אחד מנותב לחברת הניהול כתשלום עבור הפעולות השונות אשר מבצעים עובדיה. לאחרונה מגמת השקעות נדל"ן בחו"ל רק עולה יותר ויותר מדי שנה.

הכנסה פסיבית מפעילות באינטרנט

הפעילות רחבת ההיקף באתרי האינטרנט השונים פתחה ערוצים חדשים של הכנסות פסיביות. מי שמתמצא היטב בתחום זה יכול לבצע כמה פעולות אשר יניבו לו הכנסות חודשיות כמו לדוגמה:

  • השכרת אתרי אינטרנט
  • שיווק שותפים
  • קניית קישורים
  • פעילות מול מקדמי אתרים
  • שיווק תוכנות, קורסים, ניתוחים ועוד
  • מכירת לידים
  • ביצוע מסחר אלקטרוני מהיר בשיטת הדרופשיפינג כך שההתעסקות היחידה היא במכירה עצמה ללא ביצוע פעולות לוגיסטיות כלשהן.

הכנסה פסיבית היא דרך מצוינת להעלות סך ההכנסות החודשיות מנכסים פיזיים או וירטואליים.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: