השקעה במניות

השקעה במניות

השקעה במניות היא אחת מצורות ההתנהלות הכספית בה הלקוח מעוניין לשמור על ערך כספו ואף להעלות אותו.

בעבר אזרחים נהגו להשקיע את כספם בתוכניות חיסכון שונות אך לאור העובדה שהריבית היום היא כמעט אפסית, הלקוחות מבקשים לבחון ערוצי השקעות שונים בשוק ההון.

השקעה במניות

שוק ההון טומן בחובו הרבה מאד אפשרויות של השקעה במניות. מי שמכיר היטב תחום זה מסוגל לנהל עבור עצמו את היקף ההשקעות, למכור ולקנות מניות בהתאם לתנודות היום יומיות במניה זו או אחרת. מי שאינו מספיק די טוב תחום זה, ההמלצה היא לבצע פעילות זו בסיוע נציג של בית השקעות או יועץ השקעות. יחד אפשר לבנות מסלול המתאים לכל אחד מהלקוחות בהתאם להרכב הנכון עבורו של מניות סולידיות שערכן אינו משתנה בדרך כלל ולכן ריכוז מניות מסוג זה מאפשר גם מכירה מהירה אם הלקוח זקוק לכסף נזיל. סוג אחר של מניות הן מניות ספקולטיביות, רבות מהן נותרות פחות או יותר באותו הערך לאורך זמן אך יש גם מניות אחרות אשר ערכן משתנה באופן תהומי עקב התפתחויות שונות אשר לעיתים מיטיבות עם המניה ולפעמים מרעות את מצבה.

מי שמשקיע במניות חייב להיות ערני ולשים לב לשינויים דרסטיים בערך של מניה הכלולה בתיק ההשקעות שלו. בדרך כלל קונים כמות של מניות ולכן התנודות הללו עלולות ליצור שינוי מהותי בערכו של התיק. לפעמים כדאי להמתין כמה ימים עד שהמניה תתאושש ותחזור לערכה המקורי ולפעמים עדיף למכור את המניות הללו כיוון שקיים חשש שתהיה נפילה גדולה נוספת בקרוב.

קבלת החלטות בנושא תיק המניות

מי שמנהל את תיקו באמצעות בית השקעות או יועץ השקעות מתייעץ עם האנליסטים והיועצים המיומנים כדי לקבל את ההחלטות בזמן אמת. במקרים רבים אין המלצות חותכות כיוון שמדובר בנושאים ספקולטיביים והשינויים עלולים להתרחש לטובה וגם לרעה.

בעל תיק המניות הוא זה שמחליט בסופו של דבר לאיזה כיוון ללכת ומה להחליט. לעיתים ההחלטות הן מצוינות ויוצרות עלייה משמעותית בערכו הכספי של התיק ולפעמים מתקבלות גם החלטות שגויות אשר מנפצות את ערכו כספי של התיק.

סוגי המניות בתיק ההשקעות

האפשרויות של רכישת מניות הן גדולות ומגוונות. אפשר לרכוש מניות דיבידנדיות של חברות אשר קיימת הערכה שערך המניה שלהן יעלה כמו לדוגמה דלק קידוחים, רמי לוי, ריט והמניות של הגופים המוסדיים. כמו כן מדד 125 הצמודות למדד, קרנות סל אמריקאיות על פי הקרן המחקה, קרנות נאמנות שונות, תעודות סל ואגרות חוב.

החשיבה המהותית מאחורי כל העיסוק במניות הוא לבצע השקעות נכונות ומחושבות, לא לקחת הימורים ולא להתייחס להשקעה במניות כמו משחק בקזינו. סכומי הכסף שאפשר להרוויח בדרך זו הם משמעותיים וכך גם הסכומים שאפשר להפסיד בהתנהלות לא מחושבת.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: