השקעות נדל"ן

השקעות נדלן

ענף הנדל"ן בישראל שרוי במשבר עמוק כבר כמה שנים ובמיוחד בשנה האחרונה לאור העובדה שאין ממשלה פעילה ולכן כל המצב נותר כמעט ללא שינוי וקיימים המון סימני שאלה לגבי כל מה שיקרה בתחום הנדל"ן בישראל.

מצב נכסי הנדל"ן בארץ

לאור חוסר הוודאות החשיבה בחודשים האחרונים היא שזה הזמן לרכוש דירה כיוון שקיים סיכוי סביר שהמחירים רק יעלו לכשתוכרע מערכת הבחירות לאחר כל הסבבים. כרגע אין יד מכוונת וגם תוכניות מצוינות כמו התחדשות עירונית, תמ"א 38 ומחיר למשתכן , הגיעו למבוי סתום והאמירות מובילות לכך שגם הם ייפסקו בקרוב.

עדיין אין תוכניות חלופיות במקום התוכניות שייעצרו תוך כשנה כך שהכאוס של כל מי שעוסק בתחום הנדל"I הוא גדול מאד.                             

מצב הבנייה בארץ

מספרן של התחלות הבנייה קטן בשנה האחרונה ולכן נוצר מצב שאין מספיק מלאי דירות בארץ מתוך הבנייה המצומצמת שמתבצעת בשטח. על פי חישובי המומחים מספר הלידות בארץ בכל חודש הוא פי ארבע ממספרם של האנשים אשר הולכים לעולמם בישראל. בהתאם לקצב זה קיים צורך לכמות גדולה של התחלות בנייה, אך דבר זה אינו קורה.

החשש הוא שכאשר הצעירים ירצו לרכוש דירה הם לא ימצאו דירות פנויות וגם אם יהיה להם כסף הם לא ימצאו דירה למכירה, כיוון שהביקוש יהיה עצום ומלאי הדירות הקיים כרגע וגם מה שייבנה בשנים הבאות, לא יספיק עבור כולם.

השקעות נדל"ן

לאור כל הנתונים הללו, רבים רואים את המפה ולכן אזרחים רבים החליטו שזה הזמן לרכוש נכס או אם יש אפשרות אפילו כמה נכסים וזאת כדי להבטיח את קיומן של דירות עבור דור ההמשך. כל אדם מבצע חשיבה בהתאם ליכולות הכספיות שלו, על פי מקום המגורים שלו או בהתאם להזדמנויות נדל"ן מיוחדות של רכישת נכסים במחירים מוזלים במיוחד מתוך הנחה וראיית הנולד שהערך של הנכס יעלה באופן משמעותי ולכן העסקה כדאית.

אזרחים אלו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לשמור על ההון העצמי שלהם ואף להגדיל אותו אינה בחסכונות או בשוק המניות אלא השקעות נדל"ן, דירות, בתים, משרדים או רכישת קרקעות שהופשרו או עתידות לקבל אישור להפשרה בקרוב וכמובן נכסים להשקעות נדל"ן בחו"ל.

במיזמים רבים ברחבי הארץ שמו לב לתופעה נרחבת זו לאור העובדה שלקוחות רבים רוכשים יותר מדירה אחת. המשקיעים בוחנים בשלב הראשון את כל ההשלכות של המיסוי על הנכסים הללו ולאחר מכן מבצעים את הרכישה.

גם מי שיש לו נדל"ן, בנוסף לנכס שבו הוא חי, מעדיף לא למכור את הנכס. במידת הצורך הוא משפץ את הדירה, משביח אותה ולאחר מכן משכיר אותה. בחלוף הזמן הערך של הדירה עולה משנה לשנה כך שזו גם השקעה כדאית וגם מקור להכנסה פאסיבית אם משכירים את הנכס לאורך השנה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: