קופות גמל- תכנן היום, תהנה מחר

התנודות הכלכליות בישראל ובעולם מחייבות כל אדם לדאוג לעושר הפיננסי האישי שלו ושל התא המשפחתי שלו. כדי להבין מהן האלטרנטיבות המומלצות בעולם הפיננסי העכשווי, שוחחנו עם ישראל עטיה מנכ"ל המרכז לתכנון פיננסי כדי שישפוך אור על תחום מרתק זה.

מהי שיטת העבודה שלכם מול הלקוחות?

לאור הניסיון הרוחבי רב השנים בתחום הפיננסי, פנסיוני, נדל'ן והשקעות אלטרנטיביות, המלצתנו היא בניית תמהיל רחב המשלב בין מגוון השקעות שונות. קופת גמל להשקעה הינה מכשיר השקעה שיכול להתאים לכל חוסך בהתאם לצרכים ולמאפיינים להשקעה בשוק ההון. תקרת ההפקדה בשנת 2020 הינה 71,337 ₪, הכספים הללו יושקעו בבתי ההשקעות המובילים בישראל כל חוסך יכול בכל עת לעבור מקופת גמל להשקעה לקופה אחרת והדבר אינו כרוך בעלויות נלוות. דמי הניהול הנגבים מהחיסכון מוגבלים על פי הרגולציה .

אנחנו לומדים את מצבו הפיננסי של החוסך ומציגים בפניו את מסלולי ההשקעות המוצעים על ידי הגופים הפיננסיים השונים, בשקלול כל הנתונים אנו מתכננים עימו מהי הדרך הנכונה והמשתלמת ביותר עבורו.

בהתאם לרצונו של כל לקוח, אפשר לנתב את סכום ההשקעה לאפיקים סולידיים, לאפיקים ספקולטיביים, מדדי מניות או לשלב בין האפשרויות, כאשר לכל אחת מהן יש את היתרונות שלה.

אחד הנושאים החשובים עבור לקוחות רבים הוא אופן משיכת הכספים בעת הצורך, כיוון שלעיתים נוצרים מצבים לא צפויים שבעקבותיהם קיים צורך דחוף במשיכת כל הכספים או חלק מהם. גם בנושא זה יש יתרונות לקופת גמל להשקעה, זאת לאור העובדה שמדובר בכסף נזיל ובכל רגע נתון אפשר לבצע משיכה של הכספים וזאת תוך כארבעה ימי עסקים.

מהם היתרונות הייחודיים של מסלול השקעה זה?

קיימים כמה יתרונות בולטים, שאינם קיימים באפיקי חיסכון אחרים כמו לדוגמה:

  • בחלק מהגופים הפיננסים, לקוחות המעוניינים בהלוואה על סמך החיסכון, יכולים לקבל הלוואה שערכה הכספי הוא עד % 70 מהסכומים שהצטברו בקופה זו, תוך תשלום בריביות אטרקטיביות וללא פגיעה בקרן .
  • התקרה השנתית להפקדה היא כ-70,000 ₪ (על פי מדד המתעדכן אחת לשנה ) אפשר לבצע חיסכון חודשי באמצעות הוראת קבע, כאשר סכומי כל ההפקדות יחד לא יחצו את התקרה.
  • בעת מעבר בין מסלולים באותו גוף פיננסי או בניוד לגוף פיננסי אחר – לא יהיה תשלום מס רווח הון מכיוון שאירוע זה לא נחשב אירוע מס. בנוסף לכך יקבל החוסך פטור מתשלום מס המשולם על הקצבה (קצבה מזכה), אם יחליט להמיר את החיסכון ההוני לקצבה חודשית לאחר גיל 60.

רוצה שהכסף יתחיל לעבוד עבורך?

השאר פרטים עכשיו ומומחה פיננסי מטעמנו יחזור אליך

אילו שירותים פיננסים נוספים יש עבור לקוחות החברה?

קו החשיבה שלנו הוא להעניק לכל אחד מהלקוחות שלנו את התכנון הכלכלי הנכון עבורו בהתאם לפרמטרים שונים שאנו בוחנים. העושר הפיננסי אינו עניין של מה בכך ויש לקבל את מלוא המידע מהלקוח.

המומחיות שלנו היא להציע את הנתיבים שיהיו הנכונים ביותר מתוך היצע רחב של מסלולי החיסכון, כמו פוליסות חסכון של חברות הביטוח השונות והתייחסות למוצרי ביטוחי חיים וביטוחי בריאות. או תוכניות שונות המותאמות לזמן הפרישה, כגון קרנות פנסיה וקופות גמל של הגופים הפיננסיים המובילים בישראל.

יש גם מסלולים פיננסיים יוצאי דופן ?

נקודת הפתיחה היא לתת תכנון הוליסטי שיכלול מעטפת פיננסית מלאה. מאבחנים את הצרכים, מאפיינים ורצונות הלקוח כדי להתאים את התכנון האופטימלי עבורו.

חלק מהמלצותינו יכולות גם לכלול השקעות אלטרנטיביות הכוללות שותפויות מסקרנות בתחום הנדל"ן הן בארץ והן בחו"ל, לבצע פיזור בין מגוון השקעות, כמו השקעה בקרנות אשראי להלוואות חברתיות P2P ובקרנות אחרות ללא קורלציה לשוק ההון. או בקרנות גידור, קרנות נדל"ן שבהן אנו גם יכולים להגדיל את ההכנסות הפאסיביות של המשקיע. חלק מהשירות יכול לכלול גם איתור נכס בפריפריה או במרכז הארץ ובניית תוכנית פיננסית תואמת.

אנו גם מנתבים את דרכם של בעלי ממון רבים אשר מעדיפים להצטרף למסלול של הלוואות חברתיות שבו הם מלווים כספים באמצעות פלטפורמות ייעודיות  כך יוכלו המשקיעים ליהנות מהכנסה חודשית שיכולה להיות אטרקטיבית למול האלטרנטיבה לחיסכון בבנקים וכיוצ"ב.

מי קהל הלקוחות שלכם?

מגוון הלקוחות הוא רחב מאד, החל בלקוחות פרטיים בעלי עושר פיננסי גבוה, חברות פרטיות, ארגונים ומוסדות אשר מבצעים פעילויות רחבות היקף הן בארץ והן מעבר לים ולכן זקוקים להכוונה פיננסית במהלך העשייה העסקית המגוונת שלהם.

בנוסף, אנחנו מקיימים כנסים עסקיים לפלחי שוק ספציפיים, כגון רופאים, או סגל מרצים כדי להעניק להם מידע משמעותי על אפשרויות ההשקעה הרבות שעומדות בפניהם. לאחר מכן בפגישה אישית עוברים עם הלקוח על הדרכים שיכולות לסייע לו הן בשמירה על ההון ו/או התוכניות הקיימות והן בהגדלת ההון האישי העתידי.

מהי שיטת העבודה שלכם מול הלקוחות?

1.      ביצוע תכנון כלכלי נקודתי ללקוח ותכנון אישי על פי הצורך הספציפי שלו בנושא השקעות, משכנתאות, תכנון לטווח הרחוק, מתן פתרונות לשאלות כלכליות, חשיבה משותפת לגבי נדל"ן אישי כולל אלטרנטיבות לביצוע. קהל לקוחותינו מפוזר בכל רחבי הארץ, משרדנו במרכז ובדרום נותנים מענה הולם לכולם.

2.      ליווי כלכלי מתמשך של הלקוח ותכנון לאורך זמן מוגדר בכל צורך שעולה מעת לעת, הכולל בין היתר את קופות הגמל והפנסיה, השקעות בנדל"ן, פעילות אשראי מול הבנקים ועוד.

מזמינים אותך ליצור קשר לגבי הטבה מיוחדת לקראת סוף השנה, השאר פרטים עכשיו, והמומחה שלנו כבר ידאג שהכסף שלך יעבוד עבורך ! 

לעוד מידע בנושא ניתן לפנות למרכז לתכנון פיננסי

*** אין האמור מהווה תחליף לתהליך של שיווק ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ מס בידי בעל רישיון מוסמך המתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. אין האמור מהווה המלצה לכדאיות השקעה כזו או אחרת. אין האמור משום הבטחת תשואה ותשואות עבר אינן מעידות על תשואות העתיד. האמור כפוף להוראות הדין, הרגולציה ותקנוני קופות הגמל כפי שיהיו מעת לעת.. ט.ל.ח ***

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: