>

לאור הבשורות המרגשות על רכישת פארק עסקים להשקעה בצפון פלורידה, באזור שבו מגפת הקורונה לא השפיעה אפילו יום אחד על הפעילות של הפארק. שוחחנו עם יריב גולן מנכ"ל גולן קפיטל ועם יבגני ונדר סמנכ"ל פיתוח עסקי של החברה.

הפעילות של גולן קפיטל בארה"ב

מהות העסק שלנו היא איתור נכסים להשקעה ולהשבחה במדינות המובילות בארה"ב. לאחר איתור כל עסקה אנו בוחנים אותה בזכוכית מגדלת בפרמטרים שונים, כדי להגיע למסקנה חד משמעית על כדאיות העסקה.

אם העסקה נראית רווחית ואנו מאמינים בה, אנו משקיעים כספים ברכישתה ויחד אתנו מגייסים משקיעים ישראלים שמחפשים מקום להשקיע את הונם, כדי ליהנות מתשואות נאות.

בעסקה הנוכחית לדוגמה, המשקיעים ייהנו הן מהתשואות השוטפות של העסקה המניבה והן מחלוקת הרווחים לאחר ה – EXIT בעוד כמה שנים.

אתם כל הזמן מחפשים נכסים באזורים שונים בארה"ב, איך מצאתם את הנכס היוצא דופן הזה?

גולן מספר, "המטרה שלנו היא לאתר נכסי מגורים ונכסים מסחריים ולהשביח אותם. באחת הנסיעות שלנו מצאנו נכס מסחרי ששמו Marvins Garden בצפון פלורידה בין דיטונה ביץ לסנט אגוסטין. המתחם רחב הידיים מורכב מ-11 מבנים אשר בנויים זה לצד זה. גודלם של כל שטחי המסחר יחד הוא כ–68,000 פיט. בתוכם קיימים 55 עסקים פעילים. הקומפלקס כולו מאוכלס בתופסה של 93% על ידי עסקים בתחומי עיסוק מגוונים. חלק מהנכסים פועלים במקום שנים רבות והשוכרים מחדשים בכל שנה את חוזה השכירות שלהם, לאור שביעות הרצון שלהם מההתנהלות העסקית."

בין העסקים קליניקות של רופאים, חנויות שונות העוסקות בממכר מזון, מעצב שיער, אופניים חשמליים, חברה העוסקת בבניה של בריכות שחייה, מכירה של מוצרי פרזול, מכירה של מזרנים, מכון שיזוף, מספרה יוקרתית של כלבים, תיקון וביצוע של גגות, מכון כושר ומכון אגרוף, פיצרייה ועוד.

מהי תוכנית ניהול העסק המתוכננת במקום זה בעתיד?

ונדר מסביר כי לאור שביעות הרצון של השוכרים מהיקפי העבודה, המטרה שלנו היא המשך השכרת הנכסים המוגדרים בסיווג "Class A"  .כרגע המחיר הממוצע שהם משלמים הוא נמוך יחסית ממחירי השכירות במרכזי קניות אחרים והוא נע סביב 11.5 $ לSQF. אנחנו נבקש מכל השוכרים בכל שנה בעת מימוש האופציה בחידושי החוזים, להעלות את שכר הדירה לסכום שהוא הרבה יותר ריאלי.

העלייה ההדרגתית בשכר הדירה לאורך חמש השנים הראשונות שבהן נחזיק במתחם זה, תוביל לכך שניהול הנכס יהפוך להרבה יותר רווחי ולכן התשואה של המשקיעים תהיה הרבה יותר משמעותית. כל משקיע יקבל הכנסה רבעונית משכר הדירה וחלוקת רווחים בעת מכירת הנכס.


כיצד מתאפיינת סביבת המגורים שבה המבנה המסחרי

בין מגרשי גולף וטניס לחופי הים בצבעי כחול טורקיז, בין וילות יוקרתיות ומנחת למטוסים פרטיים, במיקום מעולה בפאלם קוסט פלורידה בין דיטונה ביץ לסנט אגוסטין תוכלו לעצור בדרך ולהנות ממגוון רחב של חנויות איכות ונוחות.

מדובר בסביבת מגורים של צמודי קרקע שערך הבתים בה הוא מאד גבוה. מתגוררת בשכונה אוכלוסייה עמידה ממדד סוציואקונומי גבוה. מדובר באזרחים שאוהבים את החיים הטובים ולכן אפשר לראות במקום ווילות מעוצבות הבנויות על שטחים נרחבים, בחלק גדול מהחצרות הקימו גם בריכת שחייה. התושבים נהנים מאד מהעובדה שהמרכז המסחרי הייחודי נמצא במרחק של נסיעה קצרה ולכן רובם מרכזים בו את כל הקניות ואת כל הסידורים שלהם.

בית ממוצע בשכונה זו נמכר בעלות של כ-350,000 $. בממוצע ערכו הכספי של כל בית במיקום זה למטרת מכירה עולה בכל שנה בכ-8% ולמטרת שכירות בכ-6%.

סביבת המגורים המעולה מאפשרת לתושבים חיי יום יום מלאים בהנאות, תוך שימוש במגרשי הגולף המטופחים, מגרשי טניס או הגעה מהירה בנסיעה ישירה לחופי הים הנמצאים במרחק של עשרה קילומטר מהשכונה, בהם ניתן למצוא דולפינים וצבים.

המיקום הגיאוגרפי של השכונה הוא מצוין, קיימת גישה מהירה אל כביש האורך 95–I שהוא הכביש האורך הארוך ביותר ארה"ב ועוברים בו עשרות אלפי רכבים ביום. לנוחותם של התושבים קיים במרחק קצר מהשכונה מנחת מטוסים המיועד לנחיתה של מטוסים פרטיים בלבד, קניון שיש בו את כל המותגים האהובים, בית מלון מפואר מרשת הילטון וגם בית חולים למקרה צורך.

בתקופת הקורונה שבה עסקים רבים נסגרו לפרקי זמן ארוכים, מרכז קניות זה נותר פתוח ברמה של חמישה כוכבים ושירת את כל תושבי הסביבה והנוסעים בכבישים המהירים.

ההכנסה של בעלי העסקים בקומפלקס זה היא די מובטחת, יש למנהל המתחם רשימה של שוכרים פוטנציאליים שממתינים שנכס יתפנה, כדי לאכלס אותו בעסק אחר.

למידע והצטרפות לפרויקט Marvin Gardens > השאירו פרטים

מה היתרון שלכם מול בעלי נכסים אחרים בארה"ב

מכיוון שהפעילות שלנו מתרכזת בארה"ב, יש לנו משרד בפלורידה. מנהל אותו בחור אמריקאי מנוסה ומקצועי מאד אשר מכיר היטב את סביבת המגורים ואת המרכז המסחרי, הוא חי את השטח ונמצא שם כדי לסלול את הדרך לסגירת החוזה.

כדי להמשיך ולהפעיל נכס ברמה גבוהה, כולל שמירה על התחזוקה הנאותה, אנו מגייסים חברת ניהול אשר מתמחה בניהול מרכזים מסחריים ובנוסף לכך גם מנהל למרכז, שידאג לכל צורך.

איך מתנהלת תוכנית ההשקעה?

גולן מספר כי קו החשיבה הבסיסי הוא שאנחנו מנהלים פרויקט זה מתחילתו ועד סופו עם המשקיעים הישראלים. אנחנו משקיעים חלק מסכום ההשקעה וכלל המשקיעים מצטרפים למיזם מבטיח זה.

לפרויקט זה אנחנו מגייסים 35 משקיעים ישראלים בלבד אשר יהיו הבעלים החדשים של הנכס יחד אתנו כאשר אנחנו מעמידים ערבויות אישיות לטובת מימון בנקאי.

בדרך זו אנו פועלים כבר שנים רבות במדינות רבות בארה"ב ובצניעות אני מוסיף בהצלחה גדולה, יעידו על כך עשרות הישראלים שהם השותפים שלנו וזכו להכנסות נאות במיזמים השונים.

אנו מעריכים שנכס מסוג זה יכול וצריך לייצר לכל משקיע תשואה דו ספרתית. בדרך זו הישראלים יוצרים לעצמם הכנסה חודשית פאסיבית מנכס נדל"ן מניב.

אם גם אתם מעוניינים להצטרף לקבוצת המשקיעים הסגורה שלנו, וליהנות מהזדמנות חד פעמית להיכנס להשקעה ייחודית ורווחית במיוחד, זה בדיוק הזמן!

לא לשכוח! מתנות שלוקחים כשטסים לחו"ל – טיבא מתנות