יועץ השקעות

יועץ השקעות

מי שמחליט להשקיע במניות, חשוב שיתייעץ עם איש מקצוע לדוגמה יועץ השקעות אשר בקיא בתחום זה ואף ישכור את שירותיו. מי שאין לו ידע בתחום מורכב וסבוך זה עלול להיכנס לזירה בעייתית ואף עלול לאבד סכום כסף מהותי מתוך ההון העצמי שלו.

יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא אדם שהוסמך לעסוק בתחום לאחר שסיים לימודים, עבר את המבחנים וקיבל רישיון לעסוק בכך.

הלימודים המאסיביים הראו לסטודנטים אין ספור מצבים בעייתיים מצד אחד ומצבים אשר בהם נוצרו רווחים יפים מצד שני. אדם מיומן בתחום זה יודע לזהות מראש מצבים שהם עלולים להיות סיכון עקב הידרדרות מהירה של המניה כך שאולי כדאי למכור לפני ששער המניה יהיה נמוך עוד יותר. מצד שני הוא גם זה שיזהה מניה שערכה עלול לעלות באופן מטאורי כמו לדוגמה חברה שביצעה מהלך עסקי מדהים והתמזגה עם עסק נוסף, או נמכרה תמורת סכומי כסף גבוהים.

פיזור השקעות

החשיבה הבסיסית היא לא לשים את כל הביצים בסל אחד ולכן יועץ ההשקעות אשר מנהל את תיק ההשקעות של הלקוח מסביר לו מתחילת הדרך על המהלכים שהוא מתכנן לבצע. המטרה היא ליצור כמה אפיקי השקעות בדרך כלל סולידיות כדי ליצור תיק מאוזן, בעל סיכוי גבוה שערך חלק מהמניות יעלה, אך חשוב לא לקחת סיכונים ובטח ובטח לא בתחילת הדרך.

כדי לעסוק בניהול תיקי השקעות בצורה חכמה ונכונה כדאי להפעיל שיקול דעת ולפזר את אפיקי ההשקעה לכמה נתיבים כדי לא ליצור סיכון באחת ההשקעות.

התנודות של כל אחת מהמניות בבורסה בישראל, עלולות להיות תהומיות לאור שינויים שקורים כל יום בישראל עקב סיבות מדיניות, כלכליות וביטחוניות.

רוב יועצי ההשקעות מפזרים את הסיכונים בתיקי ההשקעות ולכן רוכשים חלק מהמניות לתקופות קצרות ואחרות לתקופות ארוכות. הם מפעילים אסטרטגיות ארוכות טווח אשר מבוססות על ניסיונם הרב, לקחי העבר והתנודות במניות הישראליות והעולמיות.

הלקוח מבהיר בדרך כלל מראש שאינו מעוניין להיכנס להרפתקאות מסוכנות וליצור מצבים סבוכים. לכן בנית תיק השקעות הוא נושא המבוסס על למידה מעמיקה של הנושא על כל רבדיו ועל כל השלכותיו

ברוב התיקים הללו קיים גם מרכיב של רכישת אג"ח בין לאומיות כיוון שמדובר במניות סולידיות של חברות מבוססות הפועלות בארץ ובחו"ל

בחירת יועץ השקעות

חשוב לבחור יועץ השקעות אשר מעניק שירות מקצועי מצוין לחבר או בן משפחה אשר מרוצים מההתנהלות שלו לאור הרזומה שלו ואופן ניהול התיקים באופן אחראי ומוקפד בשנים האחרונות, וכך הלקוח לא יפסיד כספים ובהחלט ירוויח.

רבים מהלקוחות נהנים מכל ההתנהלות המרתקת ולכן מגבשים החלטה ללמוד בעצמם תחום מסקרן זה בקורסים השונים, יועץ השקעות ואפילו השקעות נדלן. בדרך זו הם מודעים לאופן החשיבה וההתנהלות ובשלב מאוחר יותר מטפלים בעצמם בתיק ההשקעות שלהם ושל לקוחות וחברים.

בשגום מסחר והשקעות ניתן להשקיע את הכסף בנדל"ן

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: